Де і як використовують геотекстиль

У цій статті ми розглянемо, де і як використовується геотекстиль.

Геотекстиль - це універсальний матеріал, який дуже широко використовується в будівництві, ремонті, сільському господарстві, промисловості. Геотекстильна тканина дуже міцна, еластична, виготовляється з волокон поліпропілену або поліестеру, і являє собою цілісне неткане полотно в рулонах. При великих навантаженнях, геотекстиль не втрачає своїх властивостей і продовжує відмінно виконувати свої функції. Також геополотно стійке при зміні погодних умов; не піддається гниттю; не розкладається; не піддається впливу мікроорганізмів, бактерій, кислот, лугів, комах; протидіє появі цвілі, грибків, коренів; і має термін служби понад 25 років.

 

Функції геотекстильного полотна досить різноманітні. До основних можна віднести: поділ, фільтрація, дренаж, армування, зміцнення та захист.

Давайте детальніше зупинимося на кожній з цих функцій

Розділення та захист. Механічні властивості та довговічність геотекстилю роблять їх ідеальними для використання в якості розділового шару в різних конструкціях, що перешкоджає переміщенню й змішуванню матеріалів, а унікальна міцність на розрив дає можливість геотекстилю не розтягуватися та розподіляти тиск з боку верхніх шарів. За рахунок цього геотекстиль активно використовується в дорожньому й цивільному будівництві, будівництві шляхопроводів, облаштуванні штучних берегів і водойм.

Фільтрація та дренаж. Розмір комірок геотекстилю спроектовані так, щоб дозволити запобігти попаданню дрібних частинок каменів, грунту в дренажну систему. Геотекстиль є роздільником між грунтами, між спеціальним заповнювачем і грунтом, таким чином допоможе забезпечити довгострокове функціонування дренажу, захистить дренажну систему від механічних та інших пошкоджень.

Армування і зміцнення. Геотекстиль застосовується для армування «нестійкого» грунту, щебеню та іншого сипучого грунту (при будівництві залізниць та інших дорожніх роботах, при створенні штучного берега в приватному секторі й на інших ділянках). При використанні бітумної гідроізоляції, геотекстиль використовується як армуюче полотно. Геотекстиль також вибирають для зміцнення тротуарів, доріжок, шляхом укладання полотна під плитку. Таким чином, зміцнюється вся конструкція і знижується можливість її усадки

Господарське утеплення. Оскільки геотекстильное полотно є екологічно чистим матеріалом, його часто використовують в якості «ковдри» і утеплювача для теплиць, городніх і садових культур. Через свою структуру, геотекстиль легко пропускає пар і повітря. Це дозволяє утримувати сприятливу температуру всередині теплиць. Пар не застоюється, і через пористу структуру геотканини виходить назовні. Рослини в холодну пору року утеплені, але при цьому «дихають» і не загнивають. Крім того, при сильних морозах, геотекстиль використовують для укриття розсади на городах, нових молодих саджанців в саду і т.д. також, геотекстиль застеляють навколо теплиць або інших господарських споруд, щоб перешкоджати проростанню бур'янів.

Як ми бачимо, це ще далеко не всі способи застосовування геотекстилю та інші геосентетичних матеріалів. Своє застосування він знайшов і в меблевій промисловості (в якості підбиття м'яких меблів), в побутовій техніці (фільтри), в якості упаковки (мішки для одягу, взуття і т.д.).

Це відео допоможе вам з вибором необхідної щільності геотекстилю, виходячи з ваших індивідуальних потреб.

Купити голкопробивнийтермоскріплений або термофіксований геотекстиль Ви зможете на нашому складі в рулонах, різної щільності за найнижчими цінами від виробника.

Супутні товари