Геотекстиль для будівництва та ремонту доріг
У цій статті ми розповімо, яку важливу роль відіграють нетканий матеріал у будівництві та ремонті дорожнього покриття.
Дорога є одним з найважливіших елементів інфраструктури. В останні роки збільшилися навантаження і швидкісні режими на дорогах. Удосконалення дорожнього покриву вимагає нових технічних рішень.
Для дорожнього будівництва зазвичай використовується щебінь. Застосування геотекстилю є незамінним пунктом в будівництві доріг, де існує глиняна основа, торф, або перезволожені грунти. При відсутності геотекстилю, щебінь змішується з грунтом, в результаті чого виникає деформація дорожнього шару. Геотекстиль розділяє шари і перешкоджає перемішуванню щебеневої засипки з грунтом. Це дозволяє зберегти первісну товщину засипки і значно збільшити несучу здатність конструкції, перешкоджає руйнуванню основи.
Геотекстиль економічний матеріал, який значно подовжує термін служби і збільшує період експлуатації асфальтобетонних покриттів. Геотекстиль-армуючий матеріал, який служить для прошарку і знижує напругу в області тріщин. Завдяки цьому, утворення тріщин сповільнюється в 3 рази.
- Для будівництва доріг із середніми навантаженнями і для парковок легкового транспорту застосовується голкопробивний геотекстиль від 200 щільності до 300, або термоскріплений від 150 щільності до 200 г / м.
- Геотекстиль 300-400 г / м використовують в основному для доріг з великим навантаженням (для вантажного транспорту, або для автомагістралей), при будівництві фундаментів атомних гідроелектростанцій, танкових полігонів.
- Геотекстиль 450-500 г / м застосовують для облаштування тимчасових доріг. При влаштуванні тимчасових доріг, поверхню засипають невеликий шар щебеню великої фракції, потім укладають геотекстиль і роблять ще одну засипку щебеню. Це дозволяє без труднощів вантажному транспорту проїхати на будівельний майданчик.
Ремонт доріг:
- Геотекстиль застосовується як для армування старого бетонного покриття новим асфальтобетоном, так і для армування поздовжніх тріщин і відновлення покриття.
- Завдяки властивостям геотекстилю, бітум рівномірно розподіляється по всій площині і забезпечує відмінний шар гідроізоляції.