Дозатор для рідкого мила та його функції
Зараз в санвузлах як домашніх, так і громадського користування мильницю можна побачити рідко. Цей колись необхідний предмет, практично витіснив з ужитку сучасний більш практичний аналог – диспенсер, ще відомий під назвою дозатора для рідкого мила.
Такий пристрій, на відміну від морально застарілих мильниць, більш гігієнічний, тому що не створює середовища, сприятливого для розмноження патогенної мікрофлори. Причиною популярності дозаторів стали й такі їх плюси, як простота та тривалий термін експлуатації, а також ергономіка й демократична ціна.
У цій статті ми розповімо про принцип роботи диспенсерів для рідкого мила відповідно до їх видової специфіки та дамо рекомендації по вибору відповідних аксесуарів.
Конструкційні особливості та типи
Дозатор для мильного являє собою спеціальну ємність, в яку заливається миюча речовина. Такий резервуар вирізняється гігієнічністю й дає можливість раціонально витрачати мило.
Засіб для миття даний апарат видає дозовано й економно, невеликими порціями. Однієї дози цілком вистачає для повноцінного вимивання рук.
Використання диспенсера гарантує мінімальний контакт з різноманітними поверхнями, що також свідчить на користь гігієни.
Наразі в продажу представлені дозатори трьох типів:
сенсорні
- механічний
- ліктьовий
Вони мають різну будову та різний принцип роботи.
Найпростішим функціоналом характеризується пристрій механічний. Такий елементарно влаштований аксесуар подає мило при натисканні його важеля або кнопки.
Ключовим плюсом механічних диспенсерів є бюджетна вартість. Саме тому дані пристрої набули настільки широкого використання – їх можна побачити у вбиральнях закладів медицини й громадського харчування, у приміщеннях торгових та спортивних комплексів.
Альтернативний, сенсорний дозатор для мила, отримав порівняно складнішу конструкцію. Обладнання такого пристрою включає інфрачервоний індикатор. Мильна рідина приладом подається в результаті проведення долоні в зоні дії відповідного датчика. Такі аксесуари спрацьовують і подають мило автоматично.
Коштують сенсорні диспенсери дорожче від механічних, але фішкою автоматизованих дозаторів є більша безпечність: їх застосування є безконтактним.
Принцип роботи ліктьових моделей має схожість із механічними. Щоб ліктьовий апарат видав порцію мила чи антисептика, на ньому слід також натиснути важіль. Щоправда, роблять це не кистю руки, а ліктем. Перевагою дозаторів даного виду є зведення до мінімуму контакту з відкритими ділянками шкіри.
Як правильно обирати дозатор для мила: корисні поради
Сучасні виробники випускають багато модифікацій відповідного обладнання, що викликає певні труднощі під час його вибору.
- насамперед, варто звертати увагу на вид пристрою – від нього чинника залежить функціонал, гігієнічні можливості диспенсера та його цінник;
- враховуйте інтенсивність використання пристрою – якщо він буде знаходитися в місці, де проходить велика кількість людей, краще віддати перевагу сенсорному варіанту;
- для побутового, домашнього застосування доцільним рішенням стане механічний дозатор;
- диспенсери виготовляються з металу або пластику (металеві пристрої більш стильно виглядають, проте дорожчі й, на відміну від полімерної альтернативи, потребують постійного ретельного догляду).
Пластиковий дозатор має ще одну пріоритетну особливість: якщо такий пристрій вийде з ладу, його можна легко замінити новим.
Супутні товари
