Гідроізоляція та пароізоляція покрівлі

Хороша покрівля повинна бути водонепроникною і утепленою. Утеплення даху дозволяє скоротити тепловтрати не тільки горищного приміщення, але і всього будинку в цілому. Утеплюючи дах, потрібно одночасно захистити його від шкідливого впливу вологи, що може виникнути в підпокрівельному простаранстві. Для цього необхідно виконати пароізоляцію покрівлі, використовуючи підпокрівельні плівки і гідроізоляцію покрівлі, використовуючи спеціальну плівку.

  • Паробар'єр

Перфоровані плівки мають безліч мікроотворів у вигляді конусів. Вони розташовані в нижній частині плівки, таким чином, звернені до підпокрівельного простору. Волога вільно проходить крізь них зсередини назовні, але затримується ззовні її. Це збільшує паропроникність підпокрівельної плівки. Тому, використання поліетиленових і поліпропіленових підпокрівельних плівок передбачає облаштування вентиляційного зазору між утеплювачем і гідроізоляцією. Тому, необхідно влаштовувати контрообрешітку, яка, в такому випадку, є необхідним елементом покрівельного пирога.

Дифузійні мембрани можна укладати безпосередньо на теплоізоляцію. Таким чином, можна скоротити час, витрати і обсяг покрівельного простору, який відведений на утеплення. Такі гідроізоляційні плівки мають високу міцність. При їх використанні дуже важливо не переплутати, де верх, а де низ. Адже цей матеріал односторонній, інакше можна отримати зворотний ефект.

Пароізоляційні плівки монтують зсередини приміщення. Шар пароізоляції повинен бути герметичним. Для цього края плівки необхідно склеїти, використовуючи спеціальні клейкі стрічки.

При використанні плівок з поверхнею, що відбиває, їх слід кріпити зсередини підпокрівельного простору безпосередньо до теплоізоляції. Щоб паробар'єр нормально функціонував, також влаштовується вентильований зазор між ним і внутрішньої обшивкою. До крокв зсередини підпокрівельного простору влаштовують внутрішню обрешітку, до якої кріпиться оздоблювальний матеріал.

Останнім часом, крім бітумних мастик, для гідроізоляції покрівлі використовують ще супердифузійні "дихаючі" плівки. Такі плівки пропускають більше пара, в порівнянні зі стандартною гідроізоляцією. Вони не дають волозі проникнути всередину підпокрівельного простору і не пропускають водяну пару з нього.

Мембрани можуть складатися з одного, двох, трьох і чотирьох шарів. Мембрани з одним або двома шарами частіше застосовують для вітрозахисту, а з трьома або чотирма — для гідроізоляції. При влаштуванні покрівельного пирога використовують тришарові мембрани, кожен шар таких мембран виконує свою функцію. Так, перший шар відповідає за міцність, другий стійкий до УФ-випромінювання, а третій утримує вологу. Таким чином, створюється комплексний захист покрівлі та горища.

Супердифузійні мембрани укладають безпосередньо на шар теплоізоляції без додаткового зазору. Це економить підпокрівельний простір і дозволяє застосовувати утеплювач значно більшої товщини. При поперечному перерізі крокв 150 мм, між ними можна укласти утеплювач на всю їх висоту, а це мінімально відповідає вимогам до опору теплопередачі, встановлених для дахів.

Особливо супердифузійні мембрани незамінні при перебудові нежитлового горища в житлове приміщення. Адже їх використання дозволяє обійтися без заміни старої кроквяної конструкції на нову. В процесі експлуатації на поверхні поліпропіленової гідроізоляції, яка звернена до утеплювача, може утворюватися конденсат. Щоб цього не відбувалося, внутрішню сторону гідроізоляційної плівки покривають шаром віскозного волокна і целюлози. Цей шар вбирає і утримує вологу і утворює краплі навіть при її надмірній кількості.

Підпокрівельні плівки. Як вибрати?

Підпокрівельні плівки необхідні елементи покрівельної конструкції, незважаючи на те, що на них припадає всього близько 2% від загальних витрат на пристрій покрівлі. Купуючи плівки, не варто економити і вибирати дешевше, потрібно грамотно підійти до цього питання і звертати увагу на наступні показники:

  • Вага 1 кв. м. плівки. Міцне і щільне полотно плівки завжди буде мати більшу вагу. Тому, чим важче матеріал, тим він надійніше.
  • Паропроникність. Її вимірюють в г/кв.м/добу, що показує, скільки газоподібної вологи 1 кв. м матеріалу пропускає за певний час. Плівки з низькою паропроникністю мають 25-60 г/кв.м/добу, а для плівки з високою — 1000 г/кв. м/добу.
  • Вітрозахист. Вона вимірюється в мл сек, що вказує на об'єм повітря, який проходить через одиницю поверхні матеріалу при стандартному тиску. Це властивість не дає теплому повітрю виходити з утеплювача.
  • Водонепроникність. Тиск на плівку вимірюється для споживачів в міліметрах водяного стовпа. Плівки з низькою водопроникністю, наприклад 0,1-0,3 мм вод.ст., необхідно одразу ж закривати покрівельним покриттям.
  • Довговічність. Термін служби підпокрівельних плівок повинен перевищувати 50 років.

Отже, для надійного захисту будинку від різноманітних руйнівних властивостей навколишнього середовища і довгого терміну служби, вам знадобляться якісні матеріали та консультація досвідчених фахівців. І те й інше ви зможете знайти у нас!