Гідроізоляція ванної та душової кімнати

Ви хочете зробити якісний ремонт у ванній кімнаті, але не знаєте, як проводити роботи і які матеріали слід вибрати? Тоді ця стаття саме для вас!

Нижче я детально розповім правильне рішення по гідроізоляції ванної кімнати з покроковою інструкцією, яка допоможе вам легко виконати ремонт своїми руками.

Ванна кімната, як і душова, відрізняється від інших приміщень в будинку підвищеним рівнем вологості, а значить, вимагає особливо ретельного захисту від впливу вологи і води. Адже молекули пара здатні глибоко проникати навіть через декоративне покриття поверхні конструкції в бетон, поступово руйнуючи її і погіршуючи характеристики міцності. Також, в місцях, де прокладена система труб, завжди існує ризик раптової протікання, що загрожує затопленням не тільки Вашої ванної кімнати, але і квартири сусідів знизу (в багатоповерховому будинку).  Саме тому гідроізоляція ванної кімнати є обов'язковою умовою не тільки для забезпечення комфорту і захисту поверхні бетону від конденсату, цвілі і грибка, але і в якості страховки від можливих фінансових втрат у зв'язку із затопленням ваших сусідів. Далі пропоную докладніше розглянути правильні Гідроізоляційні рішення.

Зверніть увагу, що технологія нанесення гідроізоляції під плитку для ванної кімнати і душової буде відрізнятися площею
"мокрою» і "вологою" зони.

Давайте детально розглянемо технологію нанесення гідроізоляційних матеріалів для ванної кімнати і душової.
Гідроізоляція ванної кімнати включає в себе обробку всієї площі підлоги, і стін - в місцях з підвищеним рівнем вологості. При наявності душової кабіни, гідроізоляційний шар наноситься на всю «мокру» площа. Всі стики "стіна-підлога" додатково герметизуються ущільнювальною стрічкою.

Таким чином, гідроізоляцію необхідно наносити на:

всю поверхню підлоги

ділянки стін навколо сантехніки, душова зона

вертикальні і горизонтальні шви " підлога-стіна»

 

 

На найпершому етапі робіт необхідно визначити, які ж все-таки матеріали краще придбати для облаштування якісної гідроізоляції ванної або душової кімнати.
Отож, крок перший - купити матеріали для гідроізоляції ванної кімнати. Для створення якісної і надійної гідроізоляції ванної кімнати наші фахівці рекомендують такі комплексні рішення і матеріали:

Ущільнювальна стрічка 120 мм / 70мм

акрилова грунтовка

гідроізоляційна мембрана блакитного кольору

еластична полімер-цементна гідроізоляційна мембрана

 

Найбільш ефективним способом захисту ванної та душової кімнати є обмазувальна гідроізоляція. Створюючи безшовне, міцне і еластичне покриття, гідроізоляція повністю захищає поверхню від проникнення води, крім того, таку гідроізоляцію для ванної кімнати легко виконати своїми руками, так як з обмазувальними матеріалами найпростіше працювати.

Перш, ніж приступити безпосередньо до гідроізоляційних робіт, варто провести підготовчі роботи. А значить, шаг другий - всі тріщини, нерівності, раковини, поверхневі дефекти та інші пошкоджені ділянки на всій бетонній поверхні у ванній кімнаті слід закрити, використовуючи ремонтні склади Teknorep.


  Матеріал Перевага Особливості нанесення
       

Teknorep 300Teknorep 300 EX 

 

 

 • Швидкий набір міцності
 • підвищують характеристики міцності поверхні
 • характеризуються тиксотропністю, застосовуються на вертикальних і стельових поверхнях
 • міцне зчеплення ремонтного складу з основою
 • не дають усадку
 • екологічно безпечні

 

 1. на бетонній поверхні видаляються всі слабоміцні ділянки, пил і бруд
 2. видимі тріщини і шви розширити у вигляді П-подібної форми з розширенням в глибину
 3. приготувати ремонтний склад згідно з інструкцією
 4.  нанести склад шпателем товщиною від 10 мм за один раз на ремонтований ділянку
 5. вирівняти і розгладити після того, як склад почав процес схоплювання

По закінченню підготовчих робіт поверхня повинна бути міцною, чистою і рівною, з відкритими порами без тріщин, виступів і каверн.
Тепер, коли обраний матеріал і всі необхідні підготовчі роботи зроблені, переходимо до кроку третьому - нанесення обраних матеріалів і їх основні переваги:

 

Матеріал

Перевага

Технологія застосування

 

Насамперед необхідно прогрунтувати чисту і підготовлену поверхню для забезпечення високої адгезії наносяться шарів гідроізоляції з поверхнею. Для цього застосовуємо акрилову ґрунтовку глибокого проникнення.

 

грунтовка глибокого проникнення Izoplast E Nano Power

 • глибоко проникає в бетонну поверхню
 • знепилює поверхню, підвищує адгезію і зменшує водопоглинання
 • можна застосовувати на сухих і вологих поверхнях

Грунтовка наноситься на чисту поверхню за допомогою кисті або валика в 1 або 2 шари. Через годину можна наносити гідроізоляційну мембрану.

 

Після грунтування поверхні стін і підлоги у ванній кімнаті, в кутах і стиках необхідно промазати гідроізоляцією ділянку, відповідний ширині стрічки. Потім стрічка на оброблену ділянку приклеюється і покривається шаром гідроізоляції. У місцях виходу труб для ущільнення використовують спеціальні ущільнювальні манжети, які теж герметизуються мембраною.

 стрічка для герметизації швів Teknomer Pah Band 120/70

 • дуже еластична
 • довговічний
 • висока стійкість на розрив
 • для застосування всередині і зовні
 • стрічка покрита термопластичним еластомером

Спочатку слід відміряти точні розміри ущільнювальної стрічки, з урахуванням 40 мм в місцях з'єднання (внахлест). Потім провести монтаж, починаючи з кутів ванної кімнати. Для таких цілей можна використовувати вже готові куточки Izolex. Необхідно стежити за тим, щоб стрічка лягала рівно – на одному рівні. Потім краю стрічок і куточків покриваються шаром гідроізоляції. На середину стрічки (покриту еластомером) гідроізоляційний шар наносити не потрібно. Суворо забороняється застосовувати в роботі гострі інструменти, які можуть пошкодити цілісність стрічки.

 

Після герметизації ущільнювальної стрічкою стиків і кутів у ванній кімнаті, слід нанести еластичну гідроізоляційну мембрану. Це може бути рідка однокомпонентна акрилова мембрана на водній основі полімерів (Izoplast FH Special) або ж Двокомпонентне еластичне полімерцементне гідроізоляційне покриття (Izoplast Hydrolastic). Якщо у ванній кімнаті буде проводитися монтаж теплої підлоги, те стяжку необхідно робити поверх шару гідроізоляції.

гідроізоляційна мембрана Izoplast FH Special 

 • створює безшовне водозахисне високоеластичне покриття
 • швидко висихає (3 години)
 • можна застосовувати під теплу підлогу
 • маса вже готова до застосування

На висохлу прогрунтовану бетонну поверхню нанести мембрану в 2 шари за допомогою кисті або шпателя. Другий шар слід наносити перпендикулярно першому. У кутах укладається спеціальна Ущільнювальна стрічка. Після повного висихання гідроізоляції можна приклеювати керамічну плитку.

 

Гідроізоляційний склад Izoplast Hydrolastic складається з 2 компонентів: сухої дисперсної суміші і полімерної емульсії. Після нанесення на поверхню утворюється міцне безшовне еластичне покриття, яке здатне перекривати мікротріщини. Після повного висихання на гідроізоляційний шар можна приклеювати керамічну плитку.

Гідроізоляційні склади Izoplast Hydrolastic і Teknomer 200 EX

 • гідроізоляційний шар є паропроникним
 • не дає усадку
 • висока адгезія до бетону
 • можна застосовувати під теплу підлогу
 • перекриває тріщини до 2,5 мм

Приготувати робочий розчин згідно з інструкцією. Наносити масу втираючими рухами за допомогою гумового шпателя або жорсткої кисті в 2-3 шари. У свіжоукладений перший шар в кутах і стиках стіна-підлога слід укладати ущільнювальну стрічку. Залишити нанесене покриття до повного висихання (на кожен шар 5 годин), після чого слід приклеювати плитку на клей з підвищеною еластичністю.


 

Як бачимо, проведення робіт з гідроізоляції, застосовуючи професійні якісні матеріали, можна виконати самостійно, не залучаючи фахівців. Це дозволить вам заощадити не тільки кошти, але і набути впевненості в тому, що всі виконані роботи проведені добре і надійно.

Отже, після проведення всього комплексу необхідних гідроізоляційних робіт, стіни і підлогу у ванній кімнаті облицьовують керамічною плиткою, яку укладають на спеціальний клей з підвищеним показником еластичності прямо на облаштований шар гідроізоляції. Слід також сказати, що при облаштуванні душової кімнати, невід'ємним елементом є душовий лоток


Монтаж душового лотка дозволить обладнати сучасну душову кімнату без піддону, а також виконати роботи самостійно, не вдаючись до послуг сторонніх організацій. 

Якщо після ознайомлення з нашими матеріалами у вас виникли будь-які питання, звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо.

Багаторічний досвід і високий рівень кваліфікації наших фахівців - це запорука якісного і надійного ремонту Вашого будинку.

Супутні товари