Preloader
Phone
+ 38 067 108 81 10 ПН-ПТ с 9:00 до 17:00
cart0 Кошик

Як монтувати бентонітовий шнур

Бентонітовий шнур - це профіль, що набухає при контакті з водою. Використовується для герметизації швів перерви бетонування (холодний, робочий), вводів комунікацій і закладення опалубних отворів в бетоні.

Залежно від призначення, бувають різні типи бентонітового шнура, відповідно і різний спосіб монтажу.

Бентонітовий шнур прямокутного перерізу буває різних розмірів і використовується для герметизації холодних швів в бетоні (фундаменти, примикання підлогу-стіна, колодязі, резервуари, басейни і т. д):


 • Бентонітовий шнур 10х20 мм - використовується для герметизації холодних швів, при товщині бетонної конструкції від 80 мм до 150 мм.
 • Бентонітовий шнур 15х25 мм - використовується для герметизації холодних швів, при товщині бетонної конструкції від 150 мм до 250 мм.
 • Бентонітовий шнур 20х30 мм - використовується для герметизації холодних швів, при товщині бетонної конструкції від 250 мм до 400 мм, а також, в конструкціях, які схильні до великого тиску грунтових вод або дуже глибокого залягання.

Монтаж бентонітового шнура:

Поверхня, на яку буде укладатися бентонітовий шнур повинна бути рівною, без вибоїн і тріщин, ретельно очищена від бруду, пилу, будівельного сміття. Не повинно бути стоячої води, але, допускається злегка вологе підставу.
Бентонітовий шнур укладається на рівну і чисту поверхню таким чином, щоб відстань від краю до джгута було не менше 30 мм з боку передбачуваного тиску води.

У разі, коли з бетонної частини виходить арматура, бентонітовий шнур прокладається між арматурними виступами. Якщо товщина бетонної конструкції більше 400 мм, прокладається бентонітовий шнур розміром 20*30 в два контури, з двох сторін ізолюючого шва, на відстані не менше 50 мм від краю бетону.
З'єднання між собою проводиться з нахлестом 50 мм або стик в стик, але, при цьому, кінці обох сторін, повинні бути роздвоєні на 100 мм і сплетені між собою.
Кріплення бентонітового шнура проводиться за допомогою спеціальної монтажної сітки або фіксується дюбелями, герметиком, клеєм або мастикою.
Після цього можна приступати до заливання следующе частини бетону (фундаменти, басейни, резервуари і т.д.), або укладання залізобетонної конструкції (колодязі, септики і т. д).

Бентонітовий шнур 5х20 мм - мінімальний перетин, який використовується тільки для герметизації місць проходу інженерних комунікацій: інженерних мереж водопроводу, каналізації, централізованого опалення і т. д.

Монтаж бентонітового шнура для герметизації вводів комунікацій:

 • У разі не нового будівництва (ремонт, реставрація, відновлення): розшити примикання навколо труби до фундаменту. А також обробити бетонну поверхню проникаючою гідроізоляцією.
 • Трубу очистити від бруду, пилу і будівельного сміття.
 • Бентонітовий шнур обернути навколо прокладається труби або гільзи кілька разів (не менше 2)
 • Зафіксувати шнур за допомогою клею, герметика або дроту.
 • Запломбувати вводи безусадковим ремонтним складом на цементній основі.
 • Після застигання ремонтного складу, обробити поверхню обмазувальної або проникаючої гідроізоляцією.

Круглий бентонітовий шнур d - 22 мм - використовується для закладення отворів в бетоні.

Під час бетонування елементів конструкції, для правильної форми, використовують будівельну опалубку. Опалубні щити стягуються металевими анкерами (стяжний гвинт, Анкерний прут, шпилька) і фіксується гайками, при цьому, сам анкер вставляється в пластикову трубу, щоб його легко можна було дістати після затвердіння бетону. Після зняття опалубки, трубка залишається в тілі бетону, а оскільки пластик і бетон не створюють єдиного цілого, дане місце дуже часто стає причиною активних протікань води. Для того, щоб загерметизувати дані отвори застосовується круглий бентонітовий шнур.

Монтаж круглого бентонітового шнура:

 • Висвердлити пластикову трубку з тіла бетону, глибиною мінімум 180 мм.
 • Отвір очистити від пилу, бруду, масел, будівельного сміття. Допускається злегка вологе підставу.
 • В отвір вставити бентонітовий шнур круглого перерізу, діаметром 22 мм. Довжина бентонітового шнура залежить від товщини бетонної конструкції і становить приблизно 5-8 см.
 • Після цього, отвір закладається безусадковим ремонтним складом на цементній основі тиксотропного типу.
 • Закладений отвір, після застигання ремонтного складу, а також В радіусі 20-30 мм обробити проникаючою гідроізоляцією.
logo mobile logo mobile active Головна