Як зробити гідроізоляцію в душовій кімнаті
У душовій кімнаті перманентно більш висока вологість, ніж в будь-яких інших житлових приміщеннях. Саме вологість і вогкість є оптимальним середовищем для появи грибка. Це дуже шкодить здоров'ю, тому потрібно подбати про надійну гідроізоляцію душа, щоб волога не накопичувалася в тріщинах і швах.
Які зони душової кімнати потребують особливої уваги?
На відміну від ванної кімнати, душова повністю піддається постійному впливу вологи від бризок, пара, конденсату та стікає прямо на підлогу. У такому санвузлі є особливі зони, які приймають на себе максимальне навантаження – це точки високого ризику. До них відносяться вся підлога, місця підведення каналізаційних і водопровідних труб до раковини і душу, а також нижня частина стін. При облаштуванні гідроізоляції саме цим місцям слід приділити увагу.
Робимо гідроізоляцію в душі
Важливо простежити, щоб в санвузлі рівень підлоги був нижче, ніж у всіх інших приміщеннях. Якщо його не виходить опустити, можна подбати про облаштування високого порога. Він буде служити природним бар'єром в разі, якщо відбудеться підтоплення. Від негативного впливу вологи захистити приміщення допоможе суміш Teknomer 200 EX.
Teknomer 200 EX – це еластична двокомпонентна гідроізоляція, яка забезпечує підвищену стійкість поверхонь до позитивного тиску води. Робоча суміш готується з двох компонентів: перший – порошок на основі цементу, а другий – емульсія на основі полімерів і особливих добавок, що підвищують водонепроникність.
Серед властивостей гідроізоляції Teknomer 200 EX можна відзначити:
Висока стійкість до конденсату, пару, води
- Відсутність усадки і розтріскування після висихання
- Підвищена стійкість до іонів хлору
- Відмінна адгезія з оброблюваної поверхнею
- Довговічність
- Стійкість до утворення грибка і цвілі
- Швидке застигання шару за 5-6 годин
Маса готової суміші становить 30 кг, з якої 20 кг – це сухий компонент. Витрата сухої суміші становить 2,5-3 кг при нанесенні в два шари на 1 м2. Це означає, що однієї упаковки гідроізоляції вистачить на те, щоб обробити поверхню площею 8 м2. Наносити готовий розчин рекомендується шпателем або широкою плоскою кистю. Другий шар наносять перпендикулярно першому, щоб домогтися більшої щільності та рівності нанесення. Приготований робочий розчин слід повністю використовувати протягом 6 годин.