Як зробити гідроізоляцію у ванній кімнаті
Як відомо, місце з найвищим відсотком вологи в будинку – це ванна, тому відсутність гідроізоляції викликає такі негативні наслідки:
Утворення цвілі та грибка
- Відшаровування плитки
- Зміна кольору швів
- Прискорення руйнування конструкції приміщення
- Ризики захворювання легенів при диханні в кімнаті
- Незаплановані витрати на переукладання плитки
- Проникнення вологи в сусіднє приміщення
Отже, давайте детально розглянемо як запобігти виникненню вологи у ванній кімнаті та розглянемо кожен етап нанесення гідроізоляції.
Технологія гідроізоляції ванної кімнати включає повну обробку підлоги й стін. Правильним рішенням буде зробити гідроізоляцію всієї площі ванної кімнати. Якщо в приміщенні знаходяться кілька ванних і раковин на великій відстані між собою, то можна виконати гідроізоляцію тільки в місцях накопичення великої кількості вологи, як описано на малюнку нижче.
Для гідроізоляції ми будемо використовувати акрилову мастику на водній основі - Izoplast FH Special та еластичну стрічку для гідроізоляції Teknomer PVC Champer Tapes 120/70.
- Зона №1 - пол
Підлога завжди піддається контакту з водою, тому цю зону потрібно повністю обробити гідроізоляцією з мінімальним виступом на стелю 20 – 30 см.
- Зона № 2-ванна
У цій зоні знаходяться кріплення труб до змішувача, які потрібно ретельно гідроізолювати, а також постійні бризки води потрапляють на поверхню плитки. Цю зону потрібно гідроізолювати на 50 см вище вгору та в сторони від ванної.
- Зона № 3-раковина
Тут знаходиться раковина і кріплення труб до змішувача. Цю зону також слід гідроізолювати на 50 см вгору і в сторони від раковини.
Етапи виконання робіт
- Перший етап - це підготовка бетонної поверхні для нанесення гідроізоляції. Необхідно очистити поверхню від бруду, пилу, силікону, хімічних речовин, мастила. Якщо на поверхні є тріщини, їх потрібно усунути за допомогою ремонтної суміші TEKNOREP 200.
- Другий етап - це нанесення першого шару гідроізоляції в зоні № 2,3 починаючи з верхнього дальнього кута проти входу в кімнату за допомогою Izoplast FH Special і укладання гідроізоляційної стрічки Teknomer PVC Champer Tapes 120/70 на шви в місцях з'єднань підлога-стіна і стіна-стіна.
- Третій етап - після застигання першого шару гідроізоляції наносимо другий шар, також гарненько промазуємо гідроізоляційну стрічку. Після цього повторюємо аналогічні дії в зоні №1. Наносимо гідроізоляцію на підлогу з мінімальним виступом на стіну 20 – 30 см. Слід пам'ятати, що гідроізоляційну стрічку потрібно класти уздовж всього периметра ванної кімнати між двома шарами гідроізоляції. Стрічка створює еластичний шов, на якому не утворюються тріщини в місцях стику стін.
- Четвертий етап - укладання плитки. В даному випадку хорошим рішенням буде клей для плитки Teknofay EX C2TE, він має підвищену міцність зчеплення з плиткою та ідеально підходить для місць з підвищеною вологою.