Правильний спосіб гідроізоляції стрічкового фундаменту із ФБС блоків
Зовнішня і внутрішня гідроізоляція стрічкових фундаментів з ФБС блоків
Гідроізоляція блокових фундаментів набагато більш складна і витратна, ніж гідроізоляція аналогічних монолітних споруд. Це пов'язано, в першу чергу, з наявністю вразливих місць в конструкції фундаментів з ФБС, таких як міжблочні шви, які потребують додаткової обробки і гідроізоляції. У даній статті ми поетапно розглянемо технологію гідроізоляційних робіт подібних фундаментів.
Отже, приступимо..
Очищення поверхні перед гідроізоляцією
Основною метою даного етапу є повне очищення від бруду, пилу, масел, Старої гідроізоляції, виступів, неміцних частинок і т.д. бетонної поверхні. Вихідні у всіх різні, але результат повинен бути одним - абсолютно чисте і рівне бетонну основу.
Рекомендовані методи очищення:
- демонтаж відбійним молотком (для великих виступів і частинок)
- шліфування бетонної поверхні за допомогою алмазної чаші
- Обробка поверхні високим тиском води (від 250 атм), рекомендуємо використовувати насадку «гідрофреза», для того щоб збільшити силу струменя.
Оброблення міжблочних швів і примикань
Даний етап проводиться паралельно з попереднім, так як оброблення швів супроводжується великою кількістю бруду і пилу. Так що, для того щоб не робити очищення по нескінченному колу, настійно радимо об'єднати ці два процеси воєдино.
Перш ніж приступити до оброблення, рекомендуємо визначитися з висотою гідроізоляційного покриття від рівня підлоги. Як правило, це роблять за перевіреною часом формулою:
рівень грунту 40 см.
Для початку необхідно, за допомогою відбійного молотка, вибити цементний склад з усіх міжблочних швів, в області під гідроізоляцію, на глибину 30-40 мм.це є обов'язковим заходом при зовнішніх і зовнішніх гідроізоляційних роботах.
Якщо в зону планованої гідроізоляції потрапляють примикання стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля, необхідно зробити штробу шириною 30 мм і глибиною 30 мм при внутрішніх і зовнішніх роботах.
Закладення міжблочних швів і примикань
Раніше підготовлені шви і штроби при примиканнях, на цьому етапі необхідно закрити свехпрочной безусадочной ремонтною сумішшю з високою адгезією Teknorep 300 або Teknorep 300 EX. При наявності активних протікань води, їх необхідно ліквідувати за допомогою складу Teknoplug Yildirim або Teknoplug. Час повного затвердіння складів від 1 до 2 хвилин соотвественно. За примиканням також робимо невелику викружку використовуючи цей же матеріал. Це дозволить значною мірою знизити тиск на гідроізоляційне покриття на стику.
Всі нерівності і вибоїни так само необхідно заштукатурити ремонтною сумішшю Teknorep 300 .
Гідроізоляція міжблочних швів і примикань
Ось на цьому етапі з'являється якась подвійність. Напір води зовні конструкції буде позитивним, а всередині негативним. Це означає, що починаючи з цього моменту, зовнішні і внутрішні Гідроізоляційні роботи будуть виконуватися різними матеріалами і відрізнятися технологіями виконання.
Зовні: На всі шви і стики необхідно нанести двокомпонентний еластичний гідроізоляційний матеріал Teknomer 200 EX. В області цих зон можливі невеликі рухи в процесі експлуатації, саме тому потрібно нанести Гідрофобний матеріал, який не тільки зможе перекрити мікротріщини, а й забезпечити компенсацію зрушень.
Перед нанесенням суміші, зону гідроізоляції необхідно зволожити. Потім підготовлений за інструкцією розчин Teknomer 200 EXслід нанести в 2 шари за допомогою валика, кисті, або макловиці. Зачекайте 5-6 годин між нанесенням шарів залежно від температури навколишнього середовища. Шари слід наносити перпендикулярно один одному. Загальна товщина нанесення 2-3 мм.
Всередині: на міжблочні шви і стики слід нанести кристалізований двокомпонентний Гідрофобний матеріал Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized, який призначений для негативного тиску води.
Гідроізоляція комунікацій
На цьому етапі необхідно зробити герметизацію всіх вводів, труб та інших прохідних елементів. Настійно рекомендуємо зробити це за допомогою бентонітового шнура 5х20 мм, на основі бентонітової глини. Для цього достатньо на сегменті труби зробити кілька витків бентонітового шнура, помістивши його таким чином, щоб він знаходився приблизно посередині конструкції. Після цього необхідно загерметизувати простір, що залишився за допомогою ремонтного складу Teknorep 300 або Teknorep 300 EX. Для цього всю поверхню навколо введення комунікацій необхідно зволожити і за допомогою шпателя дуже щільно і ретельно заповнити щілину одним з вищезгаданих розчинів.
Гідроізоляція стін ФБС фундаменту
Зовні всю поверхню бетонних блоків покриваємо за допомогою Teknomer 200 EX (який ми використовували при гідроізоляції міжблочних швів) або Teknomer 200. Застосування того чи іншого матеріалу залежить від сили передбачуваного тиску води на конструкцію. Наносимо суміш в два шари, перпендикулярних один одному. Після повного висихання розчину, клеєм на нього плити з пінополістиролу.
Всередині: для внутрішньої гідроізоляції використовуємо кристалізовану двокомпонентну гідрофобну суміш Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized, яка призначена для негативного тиску води.
Захист гідроізоляційного покриття
Внутрішня гідроізоляція виконана розчинами Teknomer 200 Crystallized або Teknomer 200 EX Crystallized буде готова до подальшої обробки через 3-7 днів. А ось плити з пінополістиролу можна захистити за допомогою шиповидної мембрани практично відразу після приклеювання. Для цього рекомендуємо використовувати шиповидную мембрану Sintar, з геотекстилем або без (в залежності від необхідного ступеня захисту).