Навіщо використовують гідрофобізуючі добавки
Сьогодні на самих різних будівельних майданчиках можна почути про гідрофобізуючих добавках в складі бетону. Але кому і для чого дійсно вони потрібні? Для яких умов і об'єктів розроблені ці бетонні добавки?
Спробуємо розібратися. Щоб не говорити про якісь абстрактних сумішах, як приклад розглянемо використання гідрофобізуючої добавки Teknomer 120. Витрата готового складу вкрай економічний - всього 2-3% від загальної маси сухої цементної суміші, а застосування просте і зручне, що робить Teknomer 120 популярним рішенням для гідрофобізації бетонних конструкцій.
І так, для чого використовують гідрофобізуючі добавки в бетон при створенні залізобетонних конструкцій? Для захисту бетону і комплектуючих, а саме для:
- захисту арматури і сталевих елементів конструкції від кородування в тілі бетону
- підвищення міцності і стійкості до морозу готового бетону
- захисту бетону від високого тиску води-позитивного і негативного
- захисту залізобетонної конструкції від руйнівного впливу води, вологи і вогкості
Як підсумок-гідрофобізуючі добавки, зокрема Teknomer 120, використовується для продовження періоду безремонтної експлуатації залізобетонної конструкції в умовах безпосереднього контакту з водою і вологим повітрям.
Розуміючи, як працює гідрофобізуюча добавка в бетон, можна чітко визначити, на яких об'єктах без неї не обійтися:
- фундаменти, мости і тунелі
- дамби, дамби та інші водні інженерні споруди
- водонапірні башти, водоочисні конструкціїбасейні та резервуари з питною водою
- відстійники для рідких відходів і стічних вод
- підземні паркінги, підвали, напівпідвальні приміщення
- підземні елементи залізобетонних конструкцій
І так, відповідаючи на питання, Для чого використовують гідрофобізуючі добавки в бетон, можна з упевненістю сказати - для захисту бетону і металевих елементів конструкції від руйнівного впливу води і вологи. А значить-для надійності і довговічності залізобетонної конструкції в умовах підвищеного впливу зовнішнього середовища на спорудження.