Preloader
Phone
+ 38 067 108 81 10 ПН-ПТ с 9:00 до 17:00
cart0 Кошик

Гідроізоляція тераси

Сьогодні тераси, експлуатовані покрівлі та відкриті балкони прикрашають не тільки заміські будинки, але все частіше їх можна зустріти в багатьох нових житлових комплексах міста. Тераса являє собою майданчик для відпочинку на відкритому повітрі, архітектура і облаштування якої, відрізняється величезною різноманітністю: багаторівнева або плоска, з дахом або без накриття, з огорожею або напіввідкрита і т. д.

Незалежно від конструкційних особливостей вашої тераси або експлуатованої покрівлі, всі вони піддаються впливу факторів навколишнього середовища: прямі сонячні промені і УФ, опади, вітер, перепади температури і т. д. Якщо на етапі проектування не були передбачені заходи щодо захисту конструкції від зовнішніх руйнівних процесів, то вже через кілька років на поверхні тераси можуть з'явитися тріщини, цвіль, ознаки корозії або пошкодиться верхнє облицювальне і декоративне покриття. А в експлуатованому приміщенні, розташованому під терасою, з'являться мокрі кути, цвіль або інші руйнування.

Саме тому дуже важливою умовою для захисту приміщення, що знаходиться під терасою, самої тераси і продовження терміну служби всієї конструкції, необхідно забезпечити якісну гідроізоляцію. Адже від рівня надійності гідроізоляції та правильно влаштованої дренажної системи буде залежати не тільки загальний естетичний вигляд, але і експлуатаційні характеристики споруди.


Однак, що слід зробити, якщо раніше гідроізоляція не була облаштована, а на вже експлуатованої терасі з'явилися перші ознаки руйнування. Пропонуємо розглянути найбільш ефективні способи захисту і відновлення тераси від руйнування і повернення їй колишнього затишку і комфорту.

На сьогоднішній день існує величезна безліч, як способів, так і матеріалів для облаштування гідроізоляції терас. Незважаючи ні на що, ключовими факторами залишаються якість застосовуваних матеріалів і рівень кваліфікації фахівців, які проводять гідроізоляційні роботи. Тому дуже важливо зробити правильний вибір і в цьому ми постараємося допомогти.

Вибір того чи іншого матеріалу слід здійснювати з урахуванням особливостей самої тераси: її розташування (цокольна, над житловим приміщенням або навколо басейну і ін.), вид матеріалу для тераси (бетон, дерево, камінь, плитка і т. д.), наявність декількох рівнів, стилістичні особливості споруди. Слід врахувати, що рівнева тераса, що знаходиться над житловим приміщенням, крім гідроізоляції та дренажної системи на її поверхні, вимагає ще й утеплення з пароізоляцією.

Дерев'яні тераси і веранди в основному не вимагають зведення фундаменту завдяки легкості своєї конструкції. Вони можуть бути побудовані прямо на землі або підняті від землі на опорах, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Однак, кращим рішенням для дерев'яної тераси вважається стовпчастий фундамент. В якості захисту від руйнівного впливу вологи для таких терас застосовуються гідрофобні і захисні просочення, які запобігають гниттю дерева і забезпечують захист від УФ-випромінювання. Під підлогою такої тераси слід облаштувати водовідведення для виведення надлишків дощової і талої води.

Досить популярним матеріалом для облаштування терас заміських будинків є клінкерна і тротуарна плитка. Це бюджетний варіант облаштування зони відпочинку і ландшафтного дизайну ділянки. Технологія монтажу досить проста, а укладання облицювального покриття можна робити безпосередньо на «подушку» з піску, заповнюючи шви між плитками цементною сумішшю. 

Захист від впливу води для такого виду терас полягає в обробці їх поверхні гідрофобізуючими розчинами, які додадуть поверхні водовідштовхувальні та антисептичні властивості.

Тепер розглянемо тераси з бетонною основою. Такі тераси можна зустріти як на заміських ділянках, так і в місті: в торгових центрах і багатоповерхових будинках. Як правило, під ними знаходяться житлові приміщення або експлуатовані будівлі, тому облаштування надійної та якісної гідроізоляції є обов'язковою умовою для забезпечення комфорту і довгострокової служби всієї споруди.  

Перш за все, слід перевірити свою терасу на наявність ухилу від стіни будинку, який повинен бути в обов'язковому порядку, оскільки він запобігає скупченню калюж води на поверхні тераси. Таку перевірку легко здійснити за допомогою будівельного рівня. Оптимальна величина ухилу повинна становити близько 1,5-2%. Якщо ви нахил не виявили, то його можна зробити, облаштувавши додатковий шар бетонної стяжки, розрахувавши допустиме навантаження і товщину.

При проведенні гідроізоляції тераси, ділянка, яка підлягає захисту і обробці, це певерхня підлоги, де і буде проводитися облаштування гідроізоляції. Однак, перед початком будь-яких гідроізоляційних робіт, необхідно провести ретельну підготовку основи.

На бетонній основі всі нерівності, тріщини, раковини і пошкоджені ділянки, слід закрити ремонтним розчином. Для цього можна використовувати тиксотропні суміші Teknorep 300 і Teknorep 300 EX.

Далі поверхня повинна бути очищена від бруду, пилу і масел, здатних знизити рівень адгезії матеріалу до поверхні. Незалежно від обраного виду гідроізоляції, особлива увага приділяється найбільш вразливим місцям поверхні – кутам, примиканням до стіни, а також компенсаційним швам. Всі ці місця додатково герметизуються за допомогою спеціальної ущільнювальної стрічки. Давно перевіреними і надійними матеріалами, що застосовуються в гідроізоляційних роботах, є ущільнююча стрічка TEKNOMER PAH BAND 120/70, а також система для герметизації швів Hydroflex. Такі гідроізоляційні аксесуари кріпляться до поверхні на спеціальний клей або цементну мембрану.

Тепер розглянемо основні види гідроізоляції, які найбільш часто застосовуються для створення гідроізоляції рівневої тераси:

  • обмазувальна рідка гідроізоляція
  • штукатурна гідроізоляція на основі цементу
  • проникаюча гідроізоляція
  • рулонна гідроізоляція

Обмазувальна рідка гідроізоляція предсавляє собою мастику або рідку масу, яка після нанесення на поверхню утворює безшовне водонепроникне покриття. Наші фахівці рекомендують використовувати акрилову мастику Teknomer 300 EX.

Однокомпонентна акрилова мастика на основі полімерів наноситься за допомогою кисті або валика на поверхню, яка попередньо була правильним чином підготовлена. Проникаючи в тіло основи, вона підвищить її гідрофобні властивості, зміцнить і знепилить поверхню, значно збільшивши рівень адгезії. Для створення якісного гідроізоляційного покриття досить нанести мембрану в 2 шари. При цьому другий шар слід наносити перпендикулярно першому. Після повного висихання гідроізоляційного шару, можна проводити укладання керамічної плитки або іншого облицювального матеріалу.    

Штукатурна гідроізоляція представлена на ринку цементними і полімерцементними сумішами. До переваг такого виду гідроізоляції відноситься підвищена механічна міцність, тріщиностійкість, утворення зносостійкого водонепроникного покриття, відсутність усадки, а також здатність захищати металеві елементи від корозії.

Для гідроізоляції тераси відмінним матеріалом буде двокомпонентна мембрана Teknomer 200EX.

Цей матеріал утворює еластичне полімерцементне гідроізоляційне покриття, що дозволяє зберігати цілісність захисного шару навіть при сезонних переміщеннях грунту, коли збільшується ризик появи тріщин в бетонних конструкціях. Матеріал слід наносити на зволожену поверхню, яка була попередньо добре очищена та правильно підготовлена. На повністю висохлий шар гідроізоляції можна укладати облицювальний матеріал.

Затребуваним матеріалом цього виду гідроізоляції є Teknomer 100, який досить часто застосовується як в промисловому, так і цивільному будівництві.

Слід одразу зазначити, що проникаюча суміш наноситься на добре зволожене піоверхню, а це означає, що застосовувати його недоцільно на терасах, під якими знаходиться експлуатоване приміщення. Адже в процесі насичення бетонної поверхні тераси водою, можна затопити приміщення під нею. 

Сьогодні, до якісної рулонної гідроізоляції, яку застосовують для захисту терас і експлуатованих покрівель, відносять мембрани на основі ПВХ, ЕПДМ і ТПО (FPO). Ці матеріали відрізняються своїм хімічним складом, характеристиками і умовами, в яких їх можна експлуатувати. Бітумні рулонні матеріали вважаються недорогим і малонадійним способом гідроізоляції, в значній мірі поступаються якості і довговічності інших мембран. Тому, їх все рідше застосовують на об'єктах в сфері гідроізоляції.

ПВХ-мембрани виробляються на основі пластичного полівінілхлориду. Якістю складу таких мембран визначається їх термін служби і цілісність захисного шару. До переваг даного матеріалу в якості гідроізоляції для терас можна віднести його термін служби (від 25 років, в залежності від складу). Слід сказати, що в процесі монтажу мембран, шви герметично скріплюються за допомогою гарячого повітря зі спеціальним обладнанням (зварювальний фен або автомат). Це вимагає додаткових витрат часу і фінансів, якщо ви хочете зробити гідроізоляцію своїми силами. Крім того, ПВХ-мембрани характеризується крихкістю при низьких температурах, що виключає їх застосування в регіонах з холодним кліматом.

Мембрани ЕПДМ виготовляються на основі синтетичного каучуку і полімерних волокон. Полімерні рулонні матеріали розроблені для країн з холодним кліматом, так як мають високий показник стійкості до умов зовнішнього середовища. Характеризуються високою еластичністю і довговічністю. Технологія укладання мембран досить проста, завдяки еластичності матеріалу. Однак для створення надійного і повністю герметичного гідроізоляційного покриття потрібне застосування спеціальних самоклеючих стрічок, клеїв, герметиків, кріпильних елементів і додаткових матеріалів для гідроізоляції місць примикань. Крім того, монтаж мембран і герметизація швів на вертикальних і вологих поверхнях технічно складніше.  

Підводячи підсумки, слід сказати, що роботи з гідроізоляції терас і експлуатованих покрівель вимагають великого професіоналізму, адже переробити неякісну гідроізоляцію набагато складніше, ніж спочатку створити її на високому рівні. Допущені помилки або вибір неякісного матеріалу, в результаті, призводить не тільки до втрати естетичного вигляду споруди, появи цвілі і грибка, корозії металевих елементів конструкції, але і руйнування самої основи.

При виборі матеріалів для проведення робіт з гідроізоляції терас фахівці рекомендують підбирати продукти з лінійки одного виробника, оскільки вони мають хімічну сумісність і вище адгезію. Вибір матеріалів і всі необхідні розрахунки слід робити до початку проведення самих робіт з облаштування гідроізоляції вашої тераси.

Якщо після ознайомлення зі статтею ви ще не визначилися з оптимальним варіантом робіт і найбільш підходящим видом матеріалів, наші фахівці із задоволенням проконсультують і допоможуть провести всі необхідні розрахунки, телефонуйте: 0800 400 212 - дзвінки безкоштовно

Супутні товари

Ремонтна суміш Teknorep 300, тиксотропна, 25 кг
rate 1 rate 2 rate 3 rate 4 rate 5
0
630
грн / мішок
Проникаюча гідроізоляційна суміш Teknomer 100, 20кг
rate 1 rate 2 rate 3 rate 4 rate 5
0
1 095
грн / мішок
Гідроізоляційна суміш Teknomer 200, 20кг+5л
rate 1 rate 2 rate 3 rate 4 rate 5
0
1 860
грн / компл.
Акрилова гідроізоляція Teknomer 300, 3 кг
rate 1 rate 2 rate 3 rate 4 rate 5
0
756
грн / відро
logo mobile logo mobile active Головна