Навіщо потрібна шипоподібна мембрана
Одним з сучасних гідроізоляційних матеріалів є шиповидна мембрана, яку застосовують при заміні бетонної підготовки, як систему гідрозахисту і дренажу фундаменту та для "зеленої покрівлі". Широке застосування шиповидна мембрана отримала при будівництві підземних споруд методом "стіна в грунті". Але основною сферою застосування для шиповидної мембрани залишаються захист гідроізоляції фундаментів, система гідрозахисту тунелів, санація вологих стін, фундаменти глибиною до 2-х метрів, підвальні та підпірні стіни. Виконуючи функції дренажу, шиповидна мембрана збільшує термін експлуатації конструкцій. Принцип роботи мембрани полягає у тому, що створюючи захисний шар, сприяє відведенню води і вологи, не допускає пошкодження нанесеної гідроізоляції, а також рівномірно розподіляє навантаження по поверхні полотна.
Шиповидну мембрану розрізняють за товщиною матеріалу. Властивості сировини, з якого він виготовлений, дозволяють застосовувати продукт в якості надійної гідроізоляції найрізноманітніших споруд. Завдяки своїй структурі матеріал здатний витримувати значні навантаження.
- Мембрана з геотекстилем SNTDRAIN DL8 GEO використовується в якості дренажного шару.
- Під час зворотньої засипки грунту використовується звичайна мембрана без геотекстилю з метою захисту гідроізоляційного шару від механічних пошкоджень
- Для захисту гідроізоляції фундаментів глибиною до двох метрів застосовують шиповидну мембрану SNTDRAIN EKL400
- Для захисту гідроізоляції фундаментів глибиною більше 2-х метрів використовується мембрана SNTDRAIN EKL500
- В дорожньому будівництві застосовують шиповидну мембрану SNTDRAIN EKL600
Шипи служать міні-резервуарами для накопичення і утримання вологи. З метою накопичення вологи для зимових садів або садів на дахах також застосовують дренажну мембрану – волога поступово буде випаровуватися і зволожувати грунт капілярним способом. У таких конструкціях мембрану укладають шипами вниз.
Існують деякі особливості вкладання шиповидної мембрани на будівництві:
- Для заміни бетонної підготовки шиповидну мембрану укладають шипами вниз.
- Для захисту гідроізоляції від пошкоджень шиповидну мембрану укладають шипами до гідроізоляції.
- Для відводу вологи від стіни, в якості пристінного дренажу, в системі вимощення і експлуатованої покрівлі – шипами і геотекстилем назовні.
- Для фіксації до стіни шиповидна мембрана фіксується спеціальним профілем для кріплення.
А для склеювання рулонів або листів між собою застосовують самоклейку герметик-стрічку Aqua Protect або К-2.
Температура застосування шиповидної мембрани – від -5ºС до +30ºС.
Шиповидна мембрана стійка до впливу вологи, грибків, бактерій і хімічних речовин та має високу міцність на стиск і розрив.