Бітумна гідроізоляція даху

Все частіше дах будівлі використовується в якості функціональної зони, наприклад тераси. Умовно дах або покрівлю можна розділити на два типи:

  • неексплуатована - сюди відносяться односхилі, двосхилі, вальмові, шатрові, купольні, мансардні покрівлі.
  • експлуатована - це завжди плоска покрівля, яка може виконувати роль тераси, спортивного майданчика, зимового саду, фактично повернувши площу, зайняту на земельній ділянці будинком, на його дах.

     

Створити якісне покрівельне покриття неможливо, не обговоривши такий важливий момент, як гідроізоляція даху. Щоб уникнути небажаних наслідків, для початку, під час ремонту або ще в процесі будівництва об'єкта, необхідно ретельно підготуватися до гідроізоляційних робіт. Слід врахувати всі особливості покрівлі, оскільки кожен її тип вимагає індивідуального підходу.

Гідроізоляція захищає покрівлю від попадання вологи, при цьому забезпечуючи непогану паропроникність. Це означає, що всі водні пари, які утворюються в приміщенні, виходять назовні, а не утворюють конденсат, який призводить до намокання теплоізоляції даху, і, як результат, до її псування. Будинки, де виконана правильна і якісна гідроізоляція даху, володіють довговічністю і надійністю.

Гідроізоляція даху на сьогоднішній день може здійснюватися різними способами: від мастик і пергаміну, до полімерних мембран. Але найпопулярнішою була і залишається бітумна гідроізоляція даху.

Бітумні суміші, які складаються з асфальтно-смолистих речовин і високомолекулярних вуглеводнів. Асфальтно-смолисті речовини складають азот, сірка і кисень. Розрізняють природні і штучні бітуми. Природні бітуми виготовляються з природної похідної нафти, а штучні — в результаті переробки залишків від перегонки нафти і різних смол.

Руберойд - дуже поширений бітумний гідроізоляційний матеріал, який виробляється зі спеціального покрівельного картону, просоченого бітумами. Руберойд рекомендується застосовувати з метою влаштування покрівельного покриття. Але дуже часто після його неправильного укладання і герметизації стиків утворюються протікання і руйнується покрівля. Щоб вирішити таку проблему, для ефективної гідроізоляції даху, наші фахівці пропонують застосовувати такі гідроізоляційні матеріали ТМ IZOPLASTIzoplast B - бітумно-каучукова мастика на основі розчинника, Izoplast 2K-W - бітумно-каучукова мастика на основі розчинника для склеювання нових листів руберойду або ж Izoplast Dysperbent - бітумно-каучукова мастика на водній основі. Перед нанесенням будь-якого з цих матеріалів, поверхню даху необхідно підготувати праймером Izoplast R або Izoplast R-W.

Часто на поверхні даху утворюються тріщини, щілини і розриви покрівельного покриття. З метою запобігання таких деформацій покрівлі в майбутньому, дефекти потрібно негайно усунути. Саме для цього, в процесі виконання гідроізоляції даху, ми рекомендуємо використовувати масу Izoplast Mega-Tex, за допомогою якої Ви можете заповнити не тільки всі дрібні тріщини і усунути невеликі протікання, але і закрити зазори навколо димоходу.

В результаті попадання під листи руберойду повітря, покриття може роздутися і утворити якісь бульбашки. Таким чином, він швидко псується, і його доводиться замінювати на новий матеріал. Щоб приклеїти роздуті частини руберойду, рекомендуємо застосовувати бітумні мастики Izoplast B і масу izoplast Mega-Tex. Izoplast B - ідеально підходить мастика для процесу приклеювання руберойду до різних видів поверхонь. Перед тим, як нанести ці клеючі суміші, поверхню обов'язково слід обробити праймером Izoplast R.

Використовуючи сучасні і якісні матеріали, ви убезпечите себе від виникнення можливих проблем і складністю їх вирішення. Для отримання професійної консультації ви завжди можете звернутися до наших фахівців: 0800 400 212 дзвінки безкоштовно.