Гідроізоляція фундаменту

Навіщо потрібна гідроізоляція фундаменту? Якісна гідроізоляція фундаменту допомагає захистити будівлю від грунтових вод, вогкості, капілярної вологи, талих вод, снігу, агресивних солей і кислот в грунті та іншої вологи, що проникає в фундамент та негативно впливає на міцнісні і теплоізоляційні характеристики всієї конструкції. Правильно і якісно виконані гідроізоляційні роботи фундаменту значно продовжать термін служби всієї споруди, і позбавлять від безлічі проблем в процесі його експлуатації.

Існує багато різних типів фундаментів: монолітні, стрічкові, пальові, стовпчасті та гвинтові. Незалежно від виду обраного фундаменту, всім їм однаково потрібен захист від згубного впливу води – гідроізоляція.  На етапі влаштування фундаменту будівництва відмінним рішенням буде застосування бентонітового шнура. Використання його в зонах стикування елементів цокольних поверхів, підвалів, фундаментів, а також інших підземних частин будівель. Він надійно і міцно прилягає до поверхні бетону, заповнює шви, примикання і самі незначні порожнечі в тілі бетону, утворюючи надійний захисний шар. 

Чи потрібна гідроізоляція фундаменту при відсутності підвального приміщення? Рішення про необхідність проведення комплексу гідроізоляційних робіт залежить від: виду фундаменту, типу грунту і рівня грунтових вод. Навіть якщо підвал в будівлі не передбачений, створення вологозахисного шару завжди необхідно. Найчастіше застосовується обмазувальна гідроізоляція або гідрофобні просочення, до достоїнств яких можна віднести оптимальний бюджет і зручну технологію застосування. Також для гідроізоляції фундаменту використовують проникаючі суміші та ін'єкційні розчини, однак, їх вартість вище, а технологія застосування складніше.

Існує три типи гідроізоляції, що застосовується для захисту фундаменту:

легка або проникаюча гідроізоляція

Застосовується для фундаментів, які розташовані на незв'язких грунтах, але вище рівня грунтових вод, які не передбачають постійного контакту фундаменту споруди з водою. Мета такої гідроізоляції - захистити споруду від капілярної вологи, яка накопичується в порах грунту (використовуємо матеріал: Teknomer 100).

 

Середня гідроізоляція 

Використовується для фундаментів, зведених на в'язких грунтах, які перешкоджають фільтрації дощової і талої вологи, що потрапляє з атмосфери і таким чином утримують воду. Тут має місце періодичний контакт накопиченої атмосферної води, яка надає гідростатичний тиск на стіни фундаменту. Можете використовувати як полімер-цементні (Teknomer 200), так і бітумно-каучукові (Izoplast B) матеріали.

Приміром Teknomer 200 забезпечує покриттю його гідроізоляційні та захисні властивості, підходить для бетонних, цегляних, цементних і кам'яних поверхонь. Поверхня отримує високу опірність корозійного впливу солоної води і захищає бетон від карбонізації. Заповнюючи і герметизуючи всі пори в поверхні, це гідроізоляційне покриття формує нерозривний зв'язок з поверхнею.


 

важка гідроізоляція

Застосовується в тих випадках, коли на ділянці побудованого будинку є високо залягаючі грунтові води, які надають постійне гідростатичний тиск на стіни фундаменту. Така гідроізоляція повинна забезпечити надійний захист споруди, яке піддається постійному контакту з грунтовими водами. В якості такого захисту прекрасним рішенням буде застосування бітумно-каучукової мастики Izoplast W-KL

 

Середня і важка гідроізоляції є протинапірними видами захисту, що має на увазі необхідність ізоляції фундаменту від постійного контакту з водою і регулярного вбирання вологи. Метою таких видів гідроізоляції, є забезпечення герметичної і механічно міцної ізоляції підземних частин споруди від гідростатичного тиску грунтових вод. Найчастіше доцільніше застосовувати комплексний метод гідроізоляції, використовуючи полімерні мембрани, руберойди і армуючі покриття з синтетичних смол.

 

На що необхідно звернути увагу при виборі способу гідроізоляції фундаментуНа якому етапі знаходиться фундамент: в процесі будівництва нового або ремонт існуючого фундаменту, який вже експлуатується

Вибір технології проведення гідроізоляційних робіт фундаменту залежить від того, на якому етапі він здійснюється. Ремонт фундаменту технологічно більш обмежений в порівнянні з його будівництвом, оскільки немає можливості здійснити зовнішню гідроізоляцію самого фундаменту. Процес його відкопування призведе до значного подорожчання ремонту, а також збільшення часу ремонтних робіт. Доцільніше і розумніше займатися облаштуванням гідроізоляції на етапі будівництва, ніж ремонтом вже експлуатованого фундаменту. Наприклад, застосування комплексної добавки в бетон, бентонітового шнуразастосування бітумної або полімер-цементної гідроізоляції на етапі зведення фундаменту є надійними і довговічними способами захисту від проникнення води.

Якщо ж немає можливості застосувати зазначені види гідроізоляції, оскільки споруда вже побудовано і експлуатується, то застосовується проникаючацементна і обмазувальна гідроізоляція. Такий підхід буде найбільш практичним і вигідним для вирішення цієї проблеми.

З якими завданнями і навантаженнями повинна справлятися гідроізоляція.

Для того, щоб правильно підібрати вид гідроізоляції, необхідно провести повну оцінку ділянки будівлі, на якій стоїть або планується зводити фундамент. Оцінити якість грунту, глибину і ступінь промерзання фундаменту, наявність або відсутність підвального приміщення, присутність грунтових вод і кількість води при опадах і відтаванні. 

Вибір матеріалів для гідроізоляції

Сучасний ринок будівельних матеріалів переповнений пропозиціями різних продуктів від безлічі виробників. До них відносяться рулонніобмазувальніпроникаючі і бронюючі суміші. Для здійснення вибору, того чи іншого виду матеріалів, слід ознайомитися з основними перевагами і недоліками найбільш поширених видів гідроізоляції і підібрати саме той матеріал, який ідеально підійде під ваш конкретний випадок

Підбиваючи підсумки, слід сказати, що гідроізоляція – це комплекс заходів, що запобігають передчасному руйнуванню споруди і забезпечують його захист від надлишку вологи. Вона застосовується не тільки, як інструмент усунення вже існуючої проблеми проникнення води, але і в якості превентивного заходу для створення захисного бар'єру від попадання вологи в майбутньому. Грамотна гідроізоляція фундаменту якісними матеріалами - це запорука довговічної і надійної експлуатації будь-якої споруди, як в приватному, так і промисловому будівництві.